ଜଣା ପଡିଲା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପଛର ୧୦ ବଡ କାରଣ, ଡିପ୍ରେସନ ପଛର ରହସ୍ୟର ହେଲା ଖୁଲାସା

34 ବର୍ଷ ବୟସରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ଦୂର କରିବା କଷ୍ଟକର। ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ କାହିଁକି ଏତେ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଲେ? ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର, ସଫଳତା, ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ, ପରିଚୟ ସହ ସବୁକିଛି ଥିଲା କିନ୍ତୁ କିଛି ତ ଏମିତି ଥିଲା ଯାହା ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଥିଲା। ଏପରି କିଛି ଥିଲା ଯାହା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଉଦାସୀନତାକୁ ଠେଲି ଦେଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ଏଥିରୁ ବାହାରି ପାରିଲା ନାହିଁ। ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କର ଯଥାସମ୍ଭବ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଅନେକ ପୋଷ୍ଟରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ସେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ଯୁଦ୍ଧରେ ଲଢିଲଢି ଥକି ଯାଇଥିଲେ। ଦିନେ ସେ ତାଙ୍କ ନିକଟତର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବୋଧହୁଏ ପାରିଲେ ନାହିଁ। ଦିନେ, ଯେବେ ତାଙ୍କୁ ଜୀବନ ଠୁ ଅଧିକ ସହଜ ମୃତ୍ୟୁ ଲାଗିଲା। ଏମିତି କେଉଁ କାରଣରୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଠେଲିଦେଲା –

ସଫଳତା ଏବଂ ବିଫଳତା: ରାତାରାତି ଟିଭିରେ ପବିତ୍ର ରିସ୍ତା ସିରିଏଲର ସଫଳତା ସହିତ ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତ ଏକ ବଡ ଷ୍ଟାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏତେ ବଡ ଷ୍ଟାର ଯେ ତାଙ୍କୁ ଅର୍ଥର କୌଣସି ଅଭାବ ନଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆଡକୁ ଗତି କରିଥିଲେ। ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତ ରାତାରାତି ଏକ ଷ୍ଟାର ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ବିଫଳତା ତାଙ୍କୁ ଘେରି ଯାଇଥିଲା। ଯାହାକୁ ସୁଶାନ୍ତ ବୋଧହୁଏ ଗ୍ରହଣ କରି ପାରିନଥିଲେ।

କ୍ୟାରିଅର୍ ରେ ତଳକୁ ଖସିବା: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ରେ ସବୁକିଛି ଠିକ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ତଳକୁ ଖସୁଥିଲା ଏବଂ ଏହା ଅଟକି ରହିଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ କେନଡ୍ ଫିଲ୍ମ। ଏହି କଥାର ପ୍ରଭାବ ଧୀରେ ଧୀରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ପଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲା।

କାମ ଆସିଲା ଓ ଗଲା: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ଗତ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସାତୋଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମିଳିଥିଲା, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ତାଙ୍କ ହାତରେ ରହିନଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଦିଗଟି ବହୁତ ହଲଚଲ ଥିଲା। ଏବଂ ଏହା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଥିଲା।

ବଲିଉଡ ପରିବାରରେ ସାମିଲ କରାନଯିବା: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ସର୍ବଦା ଜଣେ ବାହାର ଲୋକ ପରି ରହୁଥିଲେ। ବଲିଉଡରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସତ୍ତ୍ବେ ତାଙ୍କୁ କେବେବି ବଲିଉଡ ପରିବାରର ଅଂଶ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇନଥିଲା। ତାଙ୍କର କିଛି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସୁଶାନ୍ତ ନିଜେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। 

ଉଡାଯାଉଥିବା ମଜାକ୍ କୁ ସହୁଥିଲେ: ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ପଛରେ ତାଙ୍କୁ ପରିହାସ କରନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ କିଛି ସାକ୍ଷାତକାର ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯେଉଁଠାରେ ସେ କହୁଥିଲେ – ସୁଶାନ୍ତ କିଏ? ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହ କାହିଁକି ଫିଲ୍ମ କଲି? କିନ୍ତୁ ସୁଶାନ୍ତ ଏ ବିଷୟରେ କେବେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିନାହାଁନ୍ତି। ସେ ସବୁକିଛି ସହିଥିଲେ।

ମିଳୁଥିବା ଧୋକାକୁ ସହୁଥିଲେ: କରଣ ଜୋହର ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଭଳି ଏକ ମହାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ରୋମିଓ ଆକବର ୱାଲ୍ଟରରୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ସେ ଶେଖର କପୁରଙ୍କ ସହ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଲୋଭରେ ୟଶ ରାଜ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ଏଡାଇ ଦେଇଥିଲେ। ପରେ ଡ୍ରାଇଭ୍ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇନଥିଲା ଏବଂ କରଣ ଜୋହର ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନ ଜଣାଇ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସରେ ଫିଲ୍ମ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତ ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରତାରଣା ସହିଥିଲେ। ସେ କେବେବି ସର୍ବସାଧାରଣରେ କିଛି କହି ନଥିଲେ।

ଭୁଲ ଲୋକଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁ: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ତାଙ୍କ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଭୁଲ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆସିଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ କେବେବି ସେମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟ ବିଚାର କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ, ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖରାପ କାମ କରି ଚାଲିଥିଲେ।

ସଫଳତାରେ ସମ୍ମାନୀତ ନାହିଁ: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ସଫଳତା ତ ମିଳିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ଆୱାର୍ଡ ନୁହେଁ। ସେ କାଇ ପୋ ଛେ ଫିଲ୍ମରେ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଧୋନି ଏବଂ ଛିଚୋରେ ଭଳି ଫିଲ୍ମ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ କୌଣସି ଆୱାର୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇନଥିଲା।

ଡିପ୍ରେସନ: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଗତ ୬ ମାସ ଧରି ଡିପ୍ରେସନରେ ଥିଲେ। ଏକ ରୋଗ ଯାହା ଆମମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ରୋଗ ବୋଲି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ଔଷଧ ସେବନ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ କାରଣ ସେ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ସେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ସାଙ୍ଗମାନେ ସାଥ୍ ଛାଡିଦେଲେ: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଧୀରେ ଧୀରେ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥିଲେ। ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ, ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁଖ ଦୁଃଖ ବାଣ୍ଟୁଥିଲେ ସେ ହଠାତ୍ ନିଜକୁ ଏକୁଟିଆ କରି ଦେଇଥିଲେ। ଯାହା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କଥା କେହି ବୁଝି ନଥିଲେ। ଏବଂ ଏହି ସମସ୍ତ କାରଣଗୁଡ଼ିକ ଧୀରେ ଧୀରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ସେହି ପଥକୁ ଠେଲିଦେଲା ଯେଉଁଠାରେ କେବଳ ଅନ୍ଧକାର ଅଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *