ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମାତ୍ର ୩୪ ବର୍ଷରେ ବି ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ କୋଟିର ସଂପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି ସୁଶାନ୍ତ, ଜାଣି ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ରବିବାର ସକାଳେ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଏମଏସ ଧୋନି: ଦ ଅନଟୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟୋରୀ, ପି.କେ, କେ ପୋ ଛେ, ଛିଚୋରେ, ଏବଂ କେଦାରନାଥ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଦର୍ଶକ ତାଙ୍କୁ ବେଶ୍ ଭଲ ପାଉଥିଲେ।

ସୁଶାନ୍ତ କେବଳ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଅଭିନେତା ନୁହନ୍ତି, ବରଂ ନିଜ ଜୀବନକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଅନେକ ଅଦ୍ଭୁତ ଜିନିଷ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ମହାକାଶକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତ ମହାକାଶ ପିଣ୍ଡ ସହିତ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର, ତାରା, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ମହାକାଶର ବିଭିନ୍ନ ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ ଅନେକ କଥା କହୁଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କର ଏକ ସୁପର-ବିସ୍ତାରିତ ଟେଲିସ୍କୋପ ଥିଲା ଯାହା ସେ କିଣିଥିଲେ କାରଣ ସେ ସବୁବେଳେ ଗ୍ରହମାନଙ୍କୁ ଦେଖୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ Meade 14 600 LX600 ଟେଲିସ୍ପୋପ କିଣିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ସିମୁଲେଟର ମଧ୍ୟ ଥିଲା। ପାଇଲଟମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେବା ପାଇଁ ସାଧାରଣତଃ ବ୍ୟବହୃତ ଏକ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ସିମୁଲେଟର କ୍ରୟ କରିଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ। ଆପଣ ହୁଏତ ଜାଣି ନଥିବେ କିନ୍ତୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଥିଲେ ଯିଏ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଏକ BMW K1300R ମୋଟରସାଇକେଲ୍ ଥିଲା। ସେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ରୀଡା କାର ମେସେରତି କ୍ୱାଟ୍ରୋପୋର୍ଟ ଏବଂ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ରୋଭର ରେଞ୍ଜ ରୋଭର ଏସୟୁଭିର ମାଲିକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ।

ଅଭିନେତାଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାୟ 59 କୋଟି INR ଥିଲା। ସେ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 5-7 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରୁଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ଅଭିନେତା ଯିଏ କି ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଅଭିନେତା ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଜମି କିଣିକି ଦେଇଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତ ମୁସାକୋଭିସେନ୍ କିମ୍ବା ମୁସ୍କୋଭି କେ କିମ୍ବା ଚନ୍ଦ୍ରର ସି ନାମକ ଏକ ଖଣ୍ଡ କିଣିଥିଲେ। ସେ ଏହି ସମ୍ପତ୍ତି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚନ୍ଦ୍ର ଭୂମି ରେଜିଷ୍ଟ୍ରିରୁ କିଣିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *